Sty 07

II Parafialny Pokłon Trzech Króli

Objawienie Pańskie, zwane świętem Trzech Króli, to dzień w którym wspominamy oddanie pokłonu Jezusowi przez trzech mędrców, przedstawicieli ówczesnego świata pogańskiego. Orszak Trzech Króli to radosna manifestacja naszej wiary, to uznanie Jezusa za naszego Boga, Króla i Brata.

6 stycznia 2020 roku na parkingu przy kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej zgromadziła się liczna rzesza parafian, aby uczestniczyć w II Parafialnym Pokłonie Trzech Króli. Najliczniejsza grupa uczestników orszaku to oczywiście dzieci, które przyniosły własnoręcznie wykonane korony. Do wykonania koron zachęciły dzieci w Ochronce i w Szkole Podstawowej siostry służebniczki starowiejskie pracujące w tej parafii. Siostry też opracowały scenariusz i przygotowały stroje dla aktorów. W postaci Trzech Królów wcielili się Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej i członkowie Róż Różańcowych. Zgromadzonych uczestników uroczystości powitał ksiądz proboszcz Stanisław Szufnara, który zachęcił wszystkich: Wyruszmy więc z radością w orszaku, aby oddać Jezusowi pokłon i złożyć przygotowane dary naszych kochających  serc oraz pięknie wykonane korony.” Przy radosnym śpiewie kolęd orszak udał się do kościoła, gdzie przy szopce Królowie złożyli dary i oddali pokłon Dzieciątku Jezus składając swoje królewskie korony: „Już nie chcemy nosić pięknych koron, złocistych, na głowie. Śpieszno nam było złożyć swe korony przed narodzonym Bogiem”. Również dzieci, które uczestniczyły w orszaku podeszły do szopki, aby oddać pokłon małemu Jezusowi i ofiarować swoje dary: Niech nasze gorące serca Cię ogrzewają. Niech nasze śpiewy Cię radują. Niech te korony, które zrobiliśmy sami będą wyrazem naszej miłości i darów serc naszych, które pragniemy Tobie teraz złożyć. Prosimy Cię, Boże Dziecię, zostań z nami w kościele, w domu, w szkole, w przedszkolu. Błogosław nam, naszym rodzinom, Księdzu Proboszczowi i wszystkim parafianom. Amen. Dziecięce korony, wyraz dziecięcej miłości, pięknie udekorowały szopkę i będą miłym wspomnieniem parafialnej uroczystości. Uwieńczeniem Pokłonu Trzech Króli była uroczysta Eucharystia.

s. Halina Chojnacka

Permalink do tego artykułu: http://www.wola_rzedzinska_mb.diecezja.tarnow.pl/2020/01/07/ii-parafialny-poklon-trzech-kroli/